Odmiany późne

Faith Truskawki 

 

 
Późna odmiana o terminie owocowania, podobnym do Florence. Wydajność odmiany zbliżona do znanej  Florence, ale u Faith  jest  większy udział owoców klasy pierwszej i dobra odporność na uszkodzenia od deszczu. Owoce nie tak ciemne, o barwie malinowej, regularnej wielkości i kształcie. Smak i ilość brix są bardzo dobre.
 

 

 
 

Sussette Truskawki
 
Późna odmiana o jasno czerwonych i smacznych owocach, wyglądem przypominającym te u Elsanta. Zbór owoców. 14 dni po Elsanta. Odmiana jest odporna na mączniaka i odpowiednia do okrycia słomą. Prewencyjnie należy chronić przed Phytophtora Cactorum. Ze względu na trwałość idealna do handlu hurtowego. Dobrze nadaje się do upraw w warunkach klimatycznych Polski.
Własność odmiany Flevo Berry. Odmiana licencjonowana; rozmnażanie na własne potrzeby, dalsza odsprzedaż bez zgody właściciela zakazana.
 
 

 

Pobierz broszuręMagnus Truskawki
 

 
Termin owocowania kilka dni przed Malwina.
Owoce deserowe maja bardzo dobry smak, są twarde i mają jasno czerwony kolor.
Przeznaczone do handlu hurtowego i bezpośredniego, ponieważ zachowują długą trwałość po zbiorczą Własność odmiany holenderski hodowca Flevo Berry. Odmiana licencjonowana; rozmnażanie na własne potrzeby, dalsza odsprzedaż bez zgody właściciela zakazana.
Porady i informacje zawarte w załączniku zostały opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i umiejętnościami, bez żadnej odpowiedzialności ze strony Flevo Berry BV.
 
 

 

 

 Malwina Truskawki 
 

 
Malwina jest najpóźniejszą odmianą ze wszystkich późnych na rynku.  Owoce cenione za bardzo dobry smak i intensywny połysk. Barwa ciemna, ale rynek europejski w pełni ją zaakceptował. Pomimo niezbyt wysokiej plenności jej uprawy przynoszę spore zyski.  Zrywać dla potrzeb hurtowych należy blado czerwone, wówczas ich smak jest już dobry a zachowa dłużej wartości handlowe.
Własność odmiany niemiecki hodowca Peter Stopel. Odmiana licencjonowana; rozmnażanie na własne potrzeby, dalsza odsprzedaż bez zgody właściciela zakazana.