Typy sadzonek

Flevoplant oferuje 6 typów roślin

Sadzonki Frigo

Odmiany sezonowe tradycyjne są dostępne w rozmiarach    A ++, A +, A i A-.
Sadzonki A ++ i A + mają potencjał wystarczający do produkcji w roku posadzenia roślin. Sortowanie A i A- nadaje się do uprawy, w której produkcja odbywa się w pierwszym roku po posadzeniu.
Odmiany powtarzające są dostępne w rozmiarach
A +, A i A-
Rośliny te są odpowiednie do upraw jednorocznych. Rośliny A + i A są przeznaczone zarówno dla upraw substratowych, jak i w otwartym polu. Rośliny nadają się do uprawy na zewnątrz i do zalewania.
Rośliny są wykopywane i sortowane od połowy listopada, a następnie schładzane do -1,5 °. Nasze rośliny pochodzą z materiału wyjściowego SE-1, SE-2 i EE. Dostawy  często rozpoczynają się od początku marca do końca lipca. Rośliny B  są produkowane na zamówienie.
 
 
 

 

Sadzonki Stek

Produkujemy świeże sadzonki odmian powtarzających i  tradycyjnie owocujących. Powtarzające odmiany są uprawiane w szklarni i są dostępne od końca lipca.

Odmiany tradycyjne są pozyskiwane z szklarniowych upraw steków i są dostępne od początku lipca. Te świeże sadzonki są używane do produkcji tray lub mini tray roślin. Używamy dwóch  wielkości doniczek, aby dostarczyć jednolitą partię sadzonek truskawek dopasowaną do technologii uprawy.

 

 

 

Sadzonki tray i min tray

Produkujemy rośliny doniczkowane tray i mini tray  zarówno tradycyjne jak i powtarzające owocowanie.

Tradycyjne  lub mini tray są pozyskiwane ze steków sadzonych od końca czerwca. Powtarzające produkowane są  steków sadzonych do końca lipca, aby uzyskać dobry potencjał produkcyjny u klienta.

Zarówno tradycyjne, jak i powtarzające owocowanie są używane głównie w szklarniach, obiektach tunelowych,pod daszkami do upraw  w podłożu ze substratem. Te rośliny znane są z wysokiej jakości owoców.
Rozmiar         gniazda tray  250 cc
gniazda mini tray 130 cc

 

 

Sadzonki plug

Rośliny plug są wykonane ze świeżych steków lub drobnych frigo. Dostarczamy odmiany tradycyjne i powtarzające owocowanie.

Odmiany te są dostępne od początku sierpnia do końca sierpnia. Rośliny plug są bardzo dobrą alternatywą dla zielnych roślin.

Powtarzające będą cięte pod koniec lipca, dzięki czemu plugi będą dostępne od początku września. Możemy  również na życzenie klienta przechować je w chłodni do wiosny , dzięki czemu będzie to odpowiednia roślina do uprawy w podłożach substratowych.
Rośliny plug są wykonane ze świeżych steków lub drobnych frigo. Dostarczamy odmiany tradycyjne i powtarzające owocowanie.

 

 

Sadzonki zielne(kopane)

Zielne rośliny są dostępne od początku sierpnia. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć te rośliny do klienta w ciągu 24 godzin od momentu zbioru. Świeże rośliny są często używane w tradycyjnych uprawach. Ważne jest, aby dobrze dbać o te rośliny po posadzeniu, tak by rośliny te mogły wytwarzać wystarczającą liczbę pąków kwiatowych na nadchodzący rok produkcyjny.
 
 

 

Sadzonki Wielokoronowe WB

Nasze rośliny wielokoronowe są produkowane ze świeżych zielnych roślin. Aby uzyskać zadowalającą wielkość i moc, rośliny są sadzone na specjalnie przygotowanych podniesionych zagonach od końca lipca.

Wykopywanie tych roślin rozpoczyna się na początku grudnia (produkcja tylko w Holandii) i są dostępne od stycznia. Rośliny wielokoronowe o największym potencjale są odpowiednie do wiosennej 1-rocznej uprawy na półkach i w glebie.  Wykonujemy te rośliny w trzech różnych rodzajach:

WB Extra:> 22 mm
WB 1: 18-22 mm
WB 2: 14-18 mm